Priz modelleri nelerdir? Priz fiyatları

0
1998

Priz Modelleri Nelerdir?  Priz Fiyatları

Elektrikli aletlerin çalışabilmesi için elektrik gerekir ve bunu da sağlayan aracı parça prizlerdir. Birçok priz modeli vardır. Ülkelere göre değişebilir. Priz modelleri konusunda onlarca örnekleme yapabiliriz. Şimdi kabaca priz modellerine bakalım.

Topraklı Priz Modelleri

Topraklı priz modelleri  evlerde ve işyerlerinde en çok kullanılan ürünlerdir. Elektrikte yüksek voltajı düşürmesi ve dengeleyici bir özellik sağlaması bakımından da çok kullanılır.  Bu kategoride yer alan prizlerin kendi içerisinde tasarım açısından farklılıkları olabilir.

Altı Anahtarlı Prizler

Altı anahtarlı prizlerde elektrik bağlantı girişi yanında prizi açma kapatma şansınız olur.  Yani bu şekilde ek bir güvenlik sağlayarak da prizi kullanabilirsiniz.  Kullanım olmayacağı zaman prizi kapatabilirsiniz.

İkili Priz Modelleri

İkili  priz modelleri  aynı alana iki tane üst üste ya da yan yana priz monte etmek isteyenler için etkili bir çözüm sağlar.  Elektrik hattı durumuna göre de  bu ikili priz büyük bir pratik fayda kazandırabilir. Ek kablolara gerek kalmadan elektronik aletlere tek alandan güç verebilirsiniz.

Çocuk Korumalı Prizler

Özellikle ebeveyn olanların evlerinde dikkat ettikleri detaylardan biri çocuk korumalı priz modelleri içerisinden seçim yapmaktır. Çünkü çocuklar sivri şeyleri deliklere sokmaya bayılırlar.  Bu durum risk barındırır. Çünkü elektrik çarpması an meselesi demektir. Önlem amaçlı olarak korumalı prizler, kapaklı olması nedeniyle engelleyici etki yapacaktır.   Bu tür prizlerin renk ve modelleri yine kendi içinde sınıflandırılabilir.   Kapak, onların oyun oynarken dikkatini dağıtacaktır.

Akım Korumalı Prizler

Cihazlarınızı akım tehlikelerine karşı koruyan akım korumalı priz, elektrik devrelerinde ortaya çıkan akım değişmelerini ortadan kaldırarak cihazlarımızın sağlığını korumaktadır.

Grup Prizler

Grup priz, tek priz üzerinden sistemi çoğaltarak daha fazla cihazı kullanmanızı sağlamaktadır. Yani priz sıkıntısı çektiğiniz durumlarda sizi bu dertten kurtarmaktadır.

Sizlerde kaliteli priz modelleri için Schneider Electric tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz