Sarahah Şifresi Nasıl Değiştirilir?

0
2114

Instagram ‘da ve diğer sosyal medya ağlarında genellikle profil açıklamalarında denk geldiğimiz yeni ask.fm uygulaması Sarahah ile insanlar anonim olarak birbirine soru sorabilmekte. Size de soru sorulması için yapmanız gereken tek şey bir Sarahah hesabı oluşturup insanlarla paylaşmak. Peki eğer Sarahah şifrenizi değiştirmek isterseniz ne yapacaksınız? Bilinen ve ya unutulan Sarahah şifresi nasıl değiştirilir bu yazımızda detaylıca anlatacağız.

Dönemin anonim uygulaması Sarahah, Arabistanlı bir petrol şirketi işçisi tarafından hayata geçirilen basit bir proje iken büyük bir sosyal uygulama haline geldi. Türkçe karşılığı “Dürüstlük” olan Sarahah uygulaması insanların birbirine anonim soru sorması üzerine kurulu. Öncelikle yurt dışında kullanılmaya başlayan uygulama kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. İnsanların gerçek hayatta birbirine sormaya utandığı ya da merak ettiği soruları özel ya da gizli olarak sorması için oldukça elverişli olan bu program ülkemizde de genelde bu amaç için kullanılıyor, gençler tarafından sık sık tercih ediliyor.

Sarahah Şifre Değiştirme

Peki anladık, bir Sarahah hesabımız var. Oldu da şifreyi unuttunuz, birisine verdiniz, birisi gördü ya da size çok basit geldiği için değiştirmek istiyorsunuz nasıl yapacaksınız? Sarahah hesabınızın şifresi nasıl değiştirilir size kolay bir şekilde anlatacağız.

Sarahah genelde insanlar tarafından akıllı telefonlarla (android/ios) kullanılan bir uygulamadır fakat bizim anlatacağımız yolu isterseniz bilgisayardan da yapabilirsiniz, farketmiyor.

  1. Öncelikle Sarahah uygulaması giriş ekranına gelip “Şifremi Unuttum” ve ya “Forgot Password” butonuna tıklayın.
  2. Daha sonra bu kısma Sarahah ‘a üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi yazıp gönder ya da send butonuna basın.
  3. Ardından mail adresinize giriş yaptığınızda bir geçici şifre postası göreceksiniz. Bu şifreyle Sarahah hesabınıza giriş yapınız.
  4. Hesaba girdiğinizde Sarahah size geçici şifrenizi ve değiştirmek istediğiniz yeni şifrenizi soracaktır, buradan belirlediğiniz şifreleri girin.
  5. Onay butonuna tıkladığınız zaman sizin belirlediğiniz yeni şifre kullanıma hazır hale gelecektir ve bundan sonra Sarahah ‘a girerken bu yeni şifreyi kullanacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz