SEO Çalışmalarında Nelere Dikkat Etmeli

0
1053

SEO çalışması bilinen adıyla arama motorlarında belirlenen web sayfalarının üst sıralarda görünmesi için yapılan çalışmaya verilen isimdir. Bu çalışmalar belli başlı kriterlere dikkat edilerek Google, Yahoo veya Yandex gibi arama motorları ile ortaklaşa yapılacak çalışmalarla hayata geçirilebilir. Bu çalışmalardan biri hizmet satın almaktır. Belli bir meblağ ödeyerek bazı anahtar kelimeler belirleyerek arama motorlarında bu anahtar kelimelerin belirlenen web sitelerle ilişkilendirilerek üst sıralarda görünmeye başlaması ile başlar.

Anahtar kelimeler web site ziyaretlerini önemli ölçüde etkilemektedir. Sattığınız bir ürün için belirlenen x kelimesi web sitenizde ne kadar çok tekrar ederse ve bu arama motoruna anahtar kelime olarak bildirildiği takdirde web siteniz o kadar üst sıralarda görünmeye başlayacaktır. Elbette web sitenizin üst sıralarda görünebilmesi için belirli anahtar kelimelerden yönlendirme alması da başarıyı yukarıya taşıyacaktır. Başlıklarda anahtar kelimelerin kullanılması sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesi için etkindir. Çünkü arama motorları ilk olarak web sitenizin başlık kısmını indeksler.

Web sitenizdeki açıklama (meta description) kısmında anahtar kelimelerinizin 50-60 karakter uzunluğunda belirtilmesi ise bir başka bir ziyaretçi çekme taktiğidir. Bursa Seo çalışmaları içerisinde açıklama kısmındaki anahtar kelimeler ana başlıktan sonra en çok ziyaretçi çeken kısım olarak belirlenmiştir. Yine arama motorlarının öncelikli olarak bu kısımları indekslemesi ziyaretçilerin buradaki açıklamada bulunan anahtar kelimeleri aratması ile gerçekleşmektedir.

Doğru anahtar kelimeyi seçebilmeniz için ürünlerinizin içeriği ile bütünleştirmeniz gerekmektedir. X ürünü ile alakalı satış veya hizmet veriyorsanız anahtar kelimenizi başına veya sonuna, x danışmanlığı, kurumsal x, x fiyatları, x satışı, x teknikleri gibi kelimelerden seçebileceğinizi örneklendirebiliz.

İçeriklerde anahtar kelimelerin yoğunluğu da önemli bir detaydır. Bu yoğunluğu doğru bir şekilde ayarlayabilmeniz için uzman kişilerden bu konuda teknik bilgi almanız bir o kadarda önemlidir.

Kopya içerikler ise birbirini sürekli tekrar edeceği için başarı oranını önemli ölçüde azaltır. Arama yapan kişilerin özgün içeriklere ihtiyacı vardır. Bu yüzden özgün içerikler SEO çalışmasında dikkat edilecek önemli bir kıstastır. Buna oranla sitenizdeki her başlığın güncel içeriklere sahip olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Detaylar İçin;

https://www.daio.web.tr/hizmetlerimiz/google-seo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz