SEO nedir?

1
1862

SEO nedir?

SEO, “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Türkçe anlamı Arama Motoru Optimizasyonu’dur. SEO, web sitelerin arama motorlarında yükselmesi için yapılan çalışmalardır. Başlıca arama motorları Google, Yandex ve Bing’dir. Özellikle Google rakiplerine göre çok daha fazla kullanılır. SEO çalışmaları genellikle Google için yapılır.

Web sitelerin arama motorlarında yükselmesi daha fazla ziyaretçi anlamına gelir. Çünkü kullanıcılar herhangi bir arama yaptıklarında en çok ilk sıradaki siteleri tıklar. SEO ile web siteleri üst sıralara yükselebilir.

Her kelime için farklı kuvvette SEO çalışması yapmak gerekir. “oyun oyna” kelimesinde birinci sayfaya çıkmak için belki de 4 haneli TL harcamanız gerekebilirken, “yükselişe geçen coinler nelerdir” kelimesinde 3 haneli TL harcamak yeterli olabilir.

SEO nasıl yapılır?

SEO yasıl yapılır” isimli makalemizde SEO’nun nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak anlattık. İsterseniz bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kendi kendinize SEO yapabileceğiniz gibi, bir SEO ajansı ile anlaşarak SEO yaptırabilirsiniz. Bunun için güvenilir ajanslar bulmalısınız. Ayrıca sözleşme imzalamanızı mutlaka öneriririz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz