Sepetli Vinç Çeşitleri

0
2344

Bu yazımızda sizlere sepetli vinç çeşitleri, kullanım alanları, kiralama yolları hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde sepetli vinç kiralama istediğiniz zaman kendinizden emin ve bilgi sahibi bir şekilde hareket edebileceksiniz.

Öncelikle sepetli vinç nedir bundan biraz bahsedelim. Sepetli vinç yüksek ve tehlikeli aynı zamanda ağır iş sahalarında işçilerin güvenliğini maksimum düzeye çıkarmak için kullanılan bir iş makinesi türüdür. Güvenli bir şekilde işçilerin çalışmasına olanak sağlayan bu ekipman İş Sağlığı ve Güvenliği Denetimi açısından da gereklidir. Tabi ki kullanım alanına göre Sepetli Vinç ‘lerin çeşitleri de bulunmaktadır.

Sepetli Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Eğer kiralık sepetli vinç arıyorsanız size uygun olanını tercih etmeniz daha doğru ve sağlıklı olacaktır. Genel olarak piyasada yükseklik sınırlarına göre 11 çeşit sepetli vinç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar  20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70, 84 metre menziline sahiptirler.

25 ‘lik sepetli vinçler daha çok dar alanlarda kullanıma uygunken 30 ‘luklar reklam panosu yerleşimi gibi işlerde tercih edilmektedir. Onların yanı sıra 45 ve 53m olanlar yüksek bina yapımında, inşaatlarda tercih edilmektedir. En yüksekleri olan 70 ve 84 metrelik sepetli vinçler ise daha çok gökdelen ve alışveriş merkezi yapımı gibi alanlarda devreye girmektedir. Sepetli vinç modellerinde genel olarak mobil özelliğe sahip olanların firmaların elinde bulunduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Bunun sebebi kolaylıkla taşınabilir,pratik olması ve araçların hareket edebildiği her noktada çalışabilmesidir. Bu tür vinçlerin avantajlarından birisi de şehir içi kullanım için biçilmiş kaftan olmasıdır. Bu tür vinçleri istediğiniz gibi kamyonların üzerinde taşıyabilmekte ya da diğer modellerinde direkt olarak trafiğe çıkabilmektesiniz. Üstelik bunu 80m gibi devasa bir inşaat yüksekliğine oranladığınız zaman gerçekten ne kadar kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi Sepetli Vinç Çeşitleri ‘ni sizlere temel anlamda tanıttık. Sizin yapmanız gereken bir sepetli vinç kiralama firması aradığınız zaman ihtiyacınıza uygun olan vinci tercih etmek ve ya zorlanıyorsanız görevliden yardım istemek. İş aşamasında vinç kullanmak diğer sağlıksız yöntemlere oranla oldukça güvenlidir. Özellikle geçtiğimiz yıllarda ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki gelişimler ve yasalarla birlikte vinçleri tercih etmeniz çok daha mantıklı olur.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here