Sera Kurulum Koşulları ve Seracılık

0
2380

Seracılıkta önemli koşullar sağlanarak hareket etmek ürün kalitesini artırırken yüksek oranda ürün elde etme imkanını da ortaya çıkaracaktır. Yetiştirilecek bitkiye ve bulunulan bölgeye ve iklim şartlarına göre gerekli olan tüm koşullar değerlendirilerek iyi bir planla her açıdan sağlıklı bir üretim sağlanacaktır. Yapılan planlamada nem, ısı, ışık ve havalandırma için uygun olacak koşullar çevreyle beraber değerlendirilerek uygulanmalıdır.

Ayrıca sera için gerekli koşullar seranın nasıl bir malzeme kullanılarak yapılacağıdır. Ayrıca yetiştirilecek ürün için gerekli olan karbondioksit ölçüsü, toprak, topraktaki besin değerleri yani mineraller ve diğer etmenler için her türlü koşul sağlanmalıdır. Serada gerekli etmenlerin göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi ile verimdeki kalite de artacaktır.

Yetiştirilecek her bitkinin farklı koşullar istemesi ve ona sera koşullarının ayarlanması önem taşımaktadır. Sadece serayı tek bir bitkiye göre kanalize etmek farklı çeşitlilikte sorun yaratacak ve ürünün yetişmesini engelleyecektir. Bu nedenle iyi bir analiz uygulamak ve ona göre koşulları değerlendirerek hareket etmek gereklidir. Seracılık alanında için ön keşif, analiz ve teknik raporlama hizmetlerimiz bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz