Şikayetim Var

0
1185

Şikayetim Var

Son dönemde oldukça popüler olan “Şikayetim var” konseptli İnternet siteleri sayesinde birçok işletme, kendi bünyesinde yenilenmeye gitmek zorunda kalmış ve şikayete söz konusu olan durumların ortadan kaldırılması adına çalışmalar başlatmıştır. Bu durumun sorun olarak işletmeleri üzerinde bir kara leke gibi durmasının önüne geçmek isteyen işletme sahipleri, müşteri memnuniyetini ön plana alarak çalışmalarına devam etmektedir.

İnternet’in yaygın olarak kullanıldığı günümüzde insanlar bir yere gitmeden ya da herhangi bir İnternet sitesinden alışveriş yapmadan önce ilgili sitenin veya işletmenin güvenilir olup olmadığı konusunda kararsız kalabilmektedir. Oysaki aynı İnternet sitesinden alışveriş yapmış olan ya da aynı işletmede daha önce bulunmuş ve hizmet almış olan birisinin görüşleri oldukça iyi bir referans kabul edilmektedir. Bundan dolayı da yaptığı işlemlerin ardından aldığı hizmet ile ilgili olarak değerlendirme de bulunan kişiler aynı yerden alışveriş yapacak olan farklı bir insana yardımcı olabilmektedir.

Bununla birlikte yapmış olduğunuz harcamalarda aldığınız üründen ya da hizmetten yeteri kadar memnun kalmadıysanız veya bahsedilen şekilde bir hizmet sunulmamış ise bunu dile getirerek işletmeye gidecek olan başka insanları bu konuyla ilgili uyarabilir ve aynı sorunlarla karşı karşıya kalmamaları adına onlarda yardımcı olabilirsiniz. Şikayetler, bir işletme için oldukça önemli olduğu kadar aynı zamanda o işletmeden faydalanmak isteyen müşteriler içinde bir o kadar önemlidir. Bir işletme ile ilgili yapılan şikayetleri değerlendiren birçok müşteri oraya gitmek yerine farklı alternatifleri değerlendirebilecektir.

Bunun yanı sıra işetmelerde kendileriyle ilgili yapılan bu değerlendirmelere ve şikayetlere bakarak gerekli incelemeleri yapabilir. Şikayetlerin artış gösterdiği işletmeler bu noktada kendilerini yenileyeceği gibi aynı zamanda şikayete söz konusu olan personellerin ya da herhangi bir yapısal durumun ortadan kaldırılması adına çalışmalarına başlayabilir. Burada ortaya çıkan durum ise hem işletme hem de işletmeye gidecek olan müşteriler için oldukça önemli bir gelişmedir. İşletmeler, müşterilerinin şikayetlerini göz önünde bulundurarak sorunları halledebildikleri gibi müşteriler ise aynı sorunların devam etmemesinden dolayı gönül rahatlığıyla buralara gitmeyi tercih edebilecektir. Bu gelişme de her iki taraf için olumlu bir gelişme anlamına gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz