Sivilceler | Tedavisi ve Maskeleri

0
625

Sivilce nedir?

Sivilce bir rahatsızlık türüdür. Bir diğer ismi ile aknedir. Vücudun çeşitli yerlerinde çıkabilir ama genellikle en fazla yüz bölgesine çıkar.

Sivilce neden oluşur?

Sivilcenin oluşum sebepleri arasında birçok neden gösterilebilir. Ama genellikle en çok tetikleyen şey beslenmedir. Düzensiz ve yağlı beslenmenin sivilce oluşumuna neden olduğu düşünülmektedir. Özellikle yağlı beslenme sivilcelere neden olan en büyük beslenme kaynaklı sebeptir. Çekirdek, patates cipsi gibi ürünlerin sivilceye neden olduğu veya sivilce oluşumunu arttırdığı tahmin edilmektedir. Yağlı beslenme yağ bezlerinin artmasına neden olarak sivilce sayısını arttırır. Sivilceler genellikle en çok ergenlik döneminde ortaya çıkar. Bu dönemdeki sivilce oluşum sebebi beslenmeden çok hormonal değişimdir. Ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin doğal bir süreç olduğu kabul edilmektedir. Yani bu durum normaldir.

Sigara, alkol kullanımının da sivilce oluşumunu tetiklediği düşünülmektedir. Özellikle kadınların makyajı abartması ve yüzdeki gözenekleri kapatması ile sivilce oluşabilir.

Sivilce nasıl tedavi edilir?

Sivilceler pek hoş bir görüntüye sahip olmaz. Bu yüzden bir an önce sivilce tedavisi ile sivilcelerden kurtulmak istenir. Sivilceler için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Tavsiye edilen bir cilt uzmanı eşliğinde sivilce tedavisinin sağlanmasıdır. Cilt yapısına göre bu tedaviler uygulanacaktır. Bu yöntemler kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebilir.

Sivilce tedavisi uygulamak için cilt doktoru cildi inceler ve ona göre çeşitli yöntemler ve ilaçlar uygular. Sivilce tedavisinin hızlı ve iyi sonuç verebilmesi için doktorun söylediklerine birebir uymak gerekiyor. Doktorun verdiği ilaçlar söylendiği gibi ve zamanında alınmalıdır. Bu süreçte kişiler kendi başlarına hareket etmemelidir. Doktorun verdiği doz arttırılmamalı ve azaltılmamalıdır.

sivilce.net ile geniş bilgi sahibi olun!

sivilce.net web sayfası ile sivilce tedavisi ve süreci hakkında geniş, A’dan Z’ye her konuda bilgi alabilirsiniz. sivilce.net sadece sivilce tedavisi için açılmış, geniş çaplı bilgi sunan, yüzlerce tedavi yöntemini inceleyen bir bilgi kaynağıdır.

Sivilcelerin nasıl tedavisi edilmesi gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Özellikle web sayfasındaki doğal yöntemleri uygulayarak sivilce tedavisi sağlayabilirsiniz. sivilce.net adresinde “elma sirkesi ile” nasıl tedavi sağlanabileceğini öğrenebilirsiniz. Sivilce tedavisi için birçok sivilce maskeleri denenmektedir. “Bal ve tarçın maskesi” tarifini okuyarak uygulayabilirsiniz. Cilt için oldukça faydalı olan “Aloe Vera” bitkisinin en verimli şekilde nasıl kullanılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. En iyi ve en etkili sabunlar, kaplıca tedavisi, çay ağacı yağı gibi tedavi seçenekleri hakkında geniş bilgiler elde edebilirsiniz. Piyasada satılmakta olan sivilce ilaçlarını tanıyabilir ve bunlar hakkındaki bilgileri okuyabilirsiniz. Belki de en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden biri kremlerdir. Sivilce tedavisi için onlarca çeşit krem vardır. Yine bu kremleri sivilce.net aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Sadece sivilce tedavisi değil, sivilce tedavi edildikten sonra veya sivilce oluşmasını engellemek için nasıl bir beslenme tarzı uygulanması gerektiğini öğrenebilir, sürekli güncellenen, eklenen makaleleri okuyabilirsiniz.

Sivilce.net ile sadece sivilce değil, can sıkıcı olan ve en az sivilceler kadar görüntü rahatsızlığı veren siyah noktalar hakkında da bilgi edinebilir, doğal tedavi yöntemlerini takip edebilirsiniz.

Gergin, stresli bir yaşam tarzı sivilce oluşumunu arttırır.

Sivilce oluşumunu engellemek için neler yapılabilir?

Doktor kontrolünde ya da doğal yöntemlerle yapılmış başarılı bir tedavi sürecinden sonra dikkatli olmak gereklidir.

Fazla makyaj ile cilt gözenekleri kapatılmamalıdır. Cilt sağlığı ve daha önemlisi vücut sağlığını koruyabilmek için düzenli ve sağlıklı beslenmek gereklidir. Çikolata, patates cipsi, çekirdek gibi yağlı ürünler daha az tüketilmelidir. Cilt hijyenine önem vermek gereklidir. Yastık kılıfları kısa aralıklarla yıkanmalıdır. Bol su içilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz