Sniper Elite 4 Tanıtım Videosu Yayınlandı!

0
1820

Tarihte ilk olarak 2005 yılında karşımıza çıkan Sniper Elite oyunu tekrar karşımızda. PC ‘de FPS tarz oyunların en sağlamlarından olan Sniper Elite ‘i artık ‘oldschool oyun’ olarak anabiliyoruz. Oyun gerek oynanışı, gerek grafikleri, gerek hikayesi ve genel hatları itibari ile bizlere az çok Call of Duty hissi yaşatıyordu. Fakat onu diğer oyunlardan başka bir kulvara ayırıp, bizim için farklı bir yer edinmesini sağlayan şey -tahmin ediyorum ki her gamer için böyledir- hedefe headshot attığımız zaman sniper mermisinin hedefe isabet edişinin slowmontion bir şekilde gösterilmesidir. Özellikle sizler de benim gibi 19. yüzyıl silahlarının bulunduğu ve I. II. Dünya Savaşının konu edinildiği oyunlara karşı fazla fazla heyecan duyuyorsanız Sniper Elite 4 sizi de fazlasyıla heycanlandırabilecek seviyede.

Sniper Elite 4 Satışa Sunuldu !

Günümüzde de Sniper Elite efsanesinin yıldızı parlamaya devam ediyor. 14 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan ve Steam üzerinden de satışa sunulan oyun şu an için; Xbox One, Playstation 4, PC (Microsoft Windows) platformları için oynanılabilir durumda. Rebellion şirketi tarafından geliştirilen Sniper Elite 4 ‘ün yapımcılığını üstlenen Sold Out ise gerçekten iddalı bir açıklama yaptı. Sold Out Sniper Elite 4 ‘ün İngiltere’de yapılacak olan tanıtım lansmanında tam 200.000 adet satış yapacaklarını tahmin ettiğini söyledi. Bu iddalı rakamı tam da For Honor oyununun çıktığı şu tarihlerde söylemiş olmaları oyun piyasasında hareketliliklere neden olabilir. Buna ek olarak Şubat ayını bu yılın ilk ‘oyun ayı’ olarak öngörebiliriz sanırım.

Oyun piyasasına hızlı giriş yapan Sniper Elite 4 ‘ün PC trailer ve gameplay videolarının yanında 15 Şubat tarihinde Xbox ‘un resmi YouTube kanalında Sniper Elite 4 – Xbox Trailer videosu yayınlandı. Video’ ya baktığımızda oyunun geçiş ekranlarında yer alabilecek bir akışa sahipken grafikler hakkında da kendi adımıza biraz fikir sahibi olabiliyoruz. Oyunun çok ağır bir sistem gereksinimine sahip olmaması kesinlikle onu kötü kötü yapmıyor, trailer videosundan bunu anlayabiliriz. Bu konularda ön yargılı olmamak gerekir. Oyun için yapılan Steam, IGN, GameSpot puanlama sonuçlarıda son derece iyi, göz kamaştırıcı.

Son olarak Sniper Elite 4 ‘de tasarlanan kurgudan bahsetmek istiyorum. Serinin şu an için son oyununu olan Sniper Elite 4 ‘ün hikayesi 1950 ‘li yıllardan İtalya ‘da geçiyor. II. Dünya Savaşı ‘nın sonlarına denk gelen bu serüven içerisinde bizim karakterimiz ise Karl Fairburne adında bir keskin nişancı. Serüvenin amacı ise İtalya ‘da ortaya çıkan Faşizm akımına destek veren B. Mussolini ‘ye karşı savaş vermek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz