Su Kaçağı ve Tıkanıklık Problemlerinizde: Özeniş Tesisat

0
879

Her geçen gün gelişen teknoloji hiç kuşkusuz insan yaşamını oldukça kolaylaştırmıştır. Eskiden günlerce süren zahmetli işlemler, günümüzde kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır.

Yapı sistemi içerisinde oluşan su tesisatı sorunlarının çözümünde de artık teknolojik gelişmelerden yararlanılır.

Yapı sistemi içerisinde özellikle İstanbul su kaçağı gibi büyük kentlerde sık sık görülen sorunların başında su tesisatı arızaları yer almaktaydı. Bu sorun eski yeni dinlemeksizin neredeyse her türlü yapıda meydana gelir ve sizleri oldukça güç duruma sokmaktaydı. Çoğu defa elde olmayan doğal nedenlerle ortaya çıktığından önüne geçmeniz de bir hayli zordu.

Su tesisatı sorunu denince akla gelen sorunların başında su kaçağı yer almaktadır. Eskiyen su borularının zaman içerisinde aşınması ile patlayan su borusunun neden olduğu bu arızanın özellikle tespit işlemi sizleri epeyce bir uğraştırmaktadır. Gözle görünmeyen su borularında oluşan çatlamaları tespit edebilmek için eskiden, su borularının üzerindeki beton ve seramikler kırılırdı.

Rastgele kırma dökme işleminin ardından su kaçağı tespit edilen arızalı su borusu tamir edilir bu süre zarfında da sizleri oldukça masrafa sokardı.

Su kaçağı bulma

Yıllardan gelen bilgi ve deneyimi ile sizleri teknolojinin son model cihazları ile buluşturan Özeniş su tesisatçı firmamız, eskiden günlerce süren arızaları aynı gün içerisinde masrafsız bir şekilde ortadan kaldırmaktadır.

Su kaçağını ortaya çıkaran nedenler nelerdir?

Daha çok eski yapılarda kullanılan su borularının son kullanım tarihini yitirmesi sonucu meydana gelen bu arızalar, yeni binalarda kullanılan kalitesi düşük su boruları nedeniyle de meydana gelebilmektedir.

Nerelerde su boruları daha sık patlar?

Tarihi yapıların banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlarında daha sık rastlanan bu sorun, çoğu defa çeşitli nedenlerle yeni yapılarda da kendini göstermektedir.

Su kaçağı bulma cihazı:

Bilim insanları tarafından özel olarak su tesisatçı ustaları için tasarlanan su kaçağı akustik dinleme diye tabir edilen su sesine karşı hassas geliştirilmiş cihaz ile en zorlu su kaçakları bile kısa süre içerisinde yerinde bulunmakta ve ardından tamir işlemi yapılmaktadır.

Patlayan su borusunun değiştirilmesi:

Akustik dinleme adlı cihazın noktasal olarak tespit ettiği kaçağı, alanında uzman ustalarımız titiz bir çalışma yürüterek kısa süre içerisinde tamir etmektedir. Tek bir seramiğin altında arızalı olan su borusunu tamir ya da değiştiren sertifikalı ustalarımız, size rahat bir nefes aldırmaktadır.

Su kaçağı tamir işlemi:

Firmamızı iletişim bölümünde yer alan telefon numaralarından arayarak randevunuzu oluşturduktan sonra, uzman ekip arkadaşlarımız sizlere aynı gün içerisinde servis imkanı sağlayarak vermiş olduğunuz adrese zamanında gelerek, akustik dinleme ile arızayı tespit ederler. Noktasal olarak bulunan arızayı evvela sizinle paylaşan tesisat ustalarımız ardından sizin onayınızı da aldıktan sonra tamir sürecini başlatırlar. Tıpkı tespit işleminde olduğu gibi titiz bir çalışma sonucu arızalı olan yeri tek bir seramiği kırarak tamir ederler.

Aynı gün içerisinde İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakalarına hizmet veren firmamız, sizlere bir telefon kadar yakındır.  Dilerseniz hizmetlerimiz hakkında tüm detaylar için bizlere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.sukacagiistanbul.gen.tr/

Ayrıntılı bilgi ve randevu talebi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz