The Red Pill öğretisi nedir? | Kırmızı hapı kullanmaya hazır mısınız?

0
3619

The Red Pill Öğretisi Nedir?

Red Pill öğretisi, aslında kadın erkek ilişkilerinde aradığını bulamayan, sonu üzücü olaylara neden olmuş bir ilişkiye sahip olan erkeklere yapılan bir çağrı olarak değerlendirilebilir. Red Pill ismi, herkes tarafından yakından bilinen The Matrix filmindeki hap sahnesinden geliyor (Filmde Neo, kırmızı hapı alınca içinde bulunduğu yapay dünyayı farkediyordu.).

Bu öğretimin en temel savı, kadınların medyada ya da filmlerde lanse edildiği üzere güçlü olmadıklarıdır. Tam tersine kadınların erkeklere tamamen muhtaç olduğu ve kırmızı hapı alan, yani öğretiyi benimseyen kişinin artık eskisi gibi olmayacağı savunuluyor.

Red Pill Felsefesinde Kadın

Öğretiye göre kadınlar asla düşman değildir. Bu nedenle kadınlara kötü davranılması ya da onların aşağılanması tavsiye edilmiyor. Kadınların doğasını ve temel içyapılarını anlayarak buna uygun davranışlarda bulunmak, öğretinin en temel teorilerinden biridir. Temelde kadınlara hak ettikleri şekilde davranmayı esas alan Red Pill öğretisi, erkek ile kadının sosyal, hukuki, siyasal ve toplumsal yerlerini yeniden belirlemek için vardır.

Red Pill Felsefesinde Erkek

Red Pill öğretisinde, erkeklerin mutlaka kendilerini geliştirmeleri, özgüven kazanmaları, zeka ve mantığı kullanarak tüm sorunların üstesinden gelebilmelerini savunur. Red Pill öğretilerine dahil olmak isteyen erkekler, genelde hata yapan, kadın-erkek ilişkilerinde başarısız olan kişilerdir. Öğreti, bu sorunların çözümü için tavsiye ve telkinlerde bulunuyor. Red Pill öğretisinin temel mantığını kavranmak için uzun bir süreç gerekebiliyor. Özetle bu öğreti, kadın tavlama stratejisi değil, tamamen bir yaşam biçimidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz