Türkiye – Belçika Basketbol Maçı Sonucu

0
1697
Türkiye-Belçika Basketbol Maçı Kaç Kaç Bitti?

Türkiye’yi basketbol sporunda tüm varlıklarıyla temsil etmeye devam eden 12 Dev Adam geçtiğimiz gün Sırbistan milli takımına 80-74 ‘lük bir skorla mağlup olmuştu. Eurobasket Ligi‘nin D grubunda yer alan Türkiye A Milli Erkek Basketbol takımı 05.09.2017 tarihinde yani bugün rakibi Belçika ile karşılaştı. Türkiye‘nin Eurobasket’te olan son maçı da Letonya ile gerçekleşecek. Letonya maçı da gruptan çıkabilmemiz için büyük önem taşıyor.

Belçika milli basketbol takımının antrenörü Eddy Casteels ‘e göre de bu maç kanımızca zor geçecekti. Çünkü Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Melih Mahmutoğlu üçlüsünün yaptığı aktif oyuna karşı koyabilecek istatistiklere sahip bir takım olmadığını görüyoruz Belçikanın. Ayrıca Sırbistan maçındaki Bogdanovic gibi kritik sayabileceğimiz oyuncular da bulunmuyor bu sebepele Türkiye ‘nin avantajlı bir durumda olduğunu kolaylıkla söylemek mümkün. Fakat bu maçta da tıpkı Büyük Belçika maçı gibi başa baş geçti diyebiliriz, istatistiklerdeki kadar rahat oynayamadık. Basit sayılar yedik. Ülker Spor ve Etkinlik salonunda oynanan maçı NTV Spor kanalı her zamanki gibi 21.00 ‘da izleyicilerle canlı olarak buluşturdu. Sonuç olarak ay yıldızlı takım kazandı mı kayıp mı etti?

Türkiye – Belçika Basketbol Maçını Kim Kazandı?

Maçın sonucunda kimin kazandığına baktığımızda Türkiye Belçikayı yendi olarak görebiliyoruz.

Eurobasket Ligi Türkiye – Belçika Basketbol Maçı Skoru:

Skor tabelasında ise Türkiye:78 Belçika:65 olarak sonuçları görmek mümkün. Bu galibiyet sonucunda Eurolig ‘de Milli Basketbol takımımız kendini bir adım daha ileriye taşımayı başardı.

Son Maç Letonya ‘ya Karşı!

Milliler 5. ve son maçını ise Letonya ile yapacak. 07.09.2017 tarihinde gerçekleşecek olan karşılaşma 20.45 ‘de gene NTV Spor üzerinden yayınlanacak. Bu maçta da milli takımımızın başarısını bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz