Twitter ‘dan Video Nasıl İndirilir?

0
2475

Sosyal medya krallarından Twitter ‘da paylaşılan videolar için ne yazık ki indir butonu bulunmuyor. Çoğu sosyal medya kullanıcısı Twitter ‘da gördüğü videoları indirmek istiyor. Twitter’ dan video indirmek için çeşitli programlar, siteler var fakat bunlar çoğunluklu çalışmıyor ve ya reklamları ile insanı bezdiriyor. Peki Twitter ‘dan Nasıl Video İndireceğiz? Bunun için video indirme programı gibi şeyler kullanmak yerine ‘Flash Video Downloader’ adı verilen Google Chrome eklentisini kullanarak hemen işinizi halledebilirsiniz.

Sosyal medya kavramı oluştu oluşalı bu mecraların arasında Twitter her zaman bulunuyordu. Kolay kullanım arayüzü ve popülaritesi sebebiyle daha da çekici bir hal aldı ve insanların kişisel hayatlarını da kolaylıkla paylaşabileceği bir site oldu. Zamanla içeriklerinde de değişimler görüldü ilk başlarda düz metinlerle başlayan bu furya fotoğraf, video ve hareketli fotoğraf dalgaları ile çalkalandı. Şu zamanlarda en çok GIF ve Video ile süslenmiş renkli içeriklere Twitter aleminde sık sık rastlıyoruz. Doğal olarak insanlar bu içeriklerden beğendiklerini kaydetmek ve ya başka mecralarda paylaşabilmek adına indirmek istiyorlar. Bu noktada “Twitter ‘dan Nasıl Video İndirilir?” sorusu ortaya çıkıyor.

Twitter’dan Video İndirme

‘Flash Video Downloader’ eklentisini kullanarak Twitter üzerinden nasıl video indirebileceğinizi uygulamalı olarak YouTube videomuzda anlattık.

Bu ufak mı ufak boyutlu Google Chrome uzantısını kullanarak reklamsız, ücretsiz kısaca dertsiz tasasız bir şekilde Twitter ‘dan videolarınızı indirebileceksiniz. Tek yapmanız gerek indirmek istediğiniz videonun olduğu post un doğrudan linkine gidin ve eklentiyi açın. ‘Download’ butonuna basarak da videonuzu bilgisayarınıza saniyeler içinde indirebilirsiniz.
Ayrıca buna ek olarak bu uzantı ile sadece video değil Twitter üzernden GIF yani hareketli resimleri de aynı şekilde indirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz