Vinç İle Dış Cephe Temizliği

0
2049

Büyük iş yerlerinde, müstakil evlerde, dükkanlarda ve büyük cam ve temizlenecek alanlara sahip olan yerlerde dış cephe temizliği için vinç kiralama yapılması gereklidir. Bu yazımızda nasıl kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde kiralık vinç bulabileceğiniz hangisini tercih edeceğinizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Ülkemizde her geçen gün yaygınlaşan ve adına yasalar çıkarılan dış cephe sistemlerinin zaman zaman bakımının yapılması gerekmektedir. Üstelik dış cephelere yönelik yasalar da çıkartılmıştır. İç mekanlarda bulunan dış cephe sistemlerinin ve ya cam yapıların temizlenmesi oldukça zor olmaktadır. Dar, yüksek ve tehlikeli mekanlarda temizlik yapmak profesyonellik gerektirmektedir. Bu profesyonelliği en doğru, ekonomik ve hızlı yoldan sağlamak için bir çok kişi vinçleri tercih etmektedir. Doğru sepetli vinç seçimi yapıldığında istenilen yüksekliğe mobil ve pratik bir şekilde ulaşılabilir. Temizlik, bakım, onarım, inşaat gibi işler için vinçlerle yükseklere çıkılır ve temizlik yapılır.

Dış cephe ve cam temizliği için vinç seçiminde genelde 19, 30, 45, 53 metre yüksekliğinde örümcek platform adı verilen vinç sistemleri tercih edilmektedir. Minik boyutları ile bu vinçler yüksek manevra kabiliyeti sayesinde asla çevreye ve  kullanan kişiye rahatsızlık vermemektedir. Üstelik diğer alternatif yollara göre oldukça ekonomik olmasıyla çekiciliği artmaktadır. Kiraladığınız vinç ile birlikte temizliğinizi ve ya bakım onarım işlemlerinizi bütün iş güvenliği talimatlarına uygun bir şekilde halletmiş olursunuz. Kaza riskini minimuma indirerek etik iş ahlakını göstermiş ve her şeyden önemli olan işçilerin can güvenliğini ön planda tutmuş olursunuz. Bu anlamda da vinç kullanmak oldukça verimli bir seçenektir.

Ulaşılması zor yerlerde yapacağınız temizlik hizmetleri için sadece örümcek platform değil, sepetli vinç,  teleskobik vinç, mobil vinç ve her yükseklikte (19,20,24,30,42,54,58m vs.) gibi seçenekleriniz bulunmaktadır. Siz yaptıracağınız işe göre uygun olan vinçi seçebilirsiniz fakat bu konuda eğer kararsızlık yaşıyorsanız iletişime geçtiğiniz vinç kiralama firmasından yardım isteyiniz. Onlar bu konuda daha tecrübeli oldukları için daha doğru bir vinç seçimi konusunda sizlere iyi bir şekilde yardımcı olacaklardır. Doğru vinç kiralama firmasını tercih ettiğinizden emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz