Whatsapp Son Görülme Değişmeden Mesajları Okumak

4
48398

Whatsapp ‘ta son görülme yani last seen dediğimiz ayar çoğu kullanıcının başına çorap örebiliyor. Böyle sorunlarla karşılaşmamanız için Whatsapp ‘ta son görülme (last seen) tarihi değişmeden mesajları okumayı anlatacağız. Üstelik çok kolay bir şekilde, bunun için son görülme ayarınızı kapatmanıza gerek kalmayacak.

Tüm dünyanın kullandığı telefonlarda iletişim aracımız olan Whatsapp popülaritesini gün geçtikçe arttırmaya hızla devam ediyor. Yeni güncellemeler ile getirdiği özellikler de saymakla bitmiyor. Ücretsiz, hızlı ve sade olması faktörleriyle her iOS ve Android kullanıcısının gönlünü fetheden uygulama malesef güncellemeleriyle birlikte bazı sorunları da getirebiliyor.

Özellikle günümüz ilişkilerinde bol kalp emojili sohbetlerin gerçekleştirildiği uygulama zaman zaman sevgililer arasındaki tartışmalara da eşlik edebiliyor hatta bazen yol açabiliyor. Görebildiğimiz her ilişkide tatlı bir kıskançlık da olmuyor değildir. Bunlardan birisi de aslında Whatsapp ‘ta bulunan son görülme ayarı. İki tarafta karşısındakinin ne zaman online ne zaman offline olduğunu bilmek istiyor. Bunu sağlayan araç ise ‘son görülme tarihi’ ayarı. Bu ayarı aktif ettiğiniz zaman eğer aktif değil iseniz uygulamaya en son giriş yaptığınız tarih profil resminizin hemen yanında beliriveriyor.

Eğer geç saatlerde Whatsapp ‘a girdiyseniz ve ya girdiğiniz tarih okumadığınız o mesajın gönderilme tarihinden ileri bir tarih ise işte o zaman kıyamet kopabiliyor. İlişkide tartışmalar yapabiliyor. Yani kısacası son görülmeyi açsan bir dert kapasan bir dert!

Peki son görülme ayarını kapatmadan, son görülme tarihi değişmeden mesajları nasıl okuyabiliriz bu mümkün mü? Evet mümkün! Anlatacağımız bu yöntem sayesinde Whatsapp ‘ta son görülme tarihi (last seen) değişmeden mesajlarınızı okuyabileceksiniz.

Son Görülme Tarihi Değişmeden Mesajlar Nasıl Okunur?

Bunu yapmak için gereken şey oldukça basit ve mantıklı. Yapacağımız iş temel olarak uygulamanın bağlantılarını yok ederek bizim girip çıktığımız zaman bilgisini Whatsapp ‘a aktaramaması üzerine kurulu.

  1. Mesaj bize ulaştıktan sonra telefonun tüm internet bağlantılarını kapatın. (Wifi ve mobil veriyi devre dışı bırakın)
  2. Whatsapp ‘a girin ve mesajı okuyun.
  3. Whatsapp ‘ı kapatın ardından internet bağlantınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Bu sayede son görülmemiz değişmeden gelen mesajı okumuş olduk.

4 YORUMLAR

  1. Karşı taraf sizin girdiğiniz zamandan uzun bir süre sonra size mesaj atmıssa yani 9.30 mesaj attı ama siz 8.30 girmissiniz en son ve sizin mesajınız okunmuş yani karşı tarafın girdiği watsapta görünüyor genede ???

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz