Yeni Nesil Rehber

0
1154

İnternetin gelişmesi hayatımızdaki bazı kavramları dijitale çevirirken bazılarını tamamen yok etti. Google, rehberlik görevini üstlenirken Google’ın kategorize edemedikleri için Rehbex yaratıldı.

Rehbex, özünde insanların işini kolaylaştıran rehberlik hizmetini barındırıyor. Gerek reklam verenler gerekse hizmet arayanlar için bölgesel aramaların kullanımı ve iş’e dönüşme oranı oldukça fazla. Hal böyle olunca rehbex iyi bir kullanım imkanı yaratıyor.

Veritabanında bulunan 30.000’e yakın firma / işletme ile insanların ihtiyaçlarına en uygun hizmeti bulmalarına olanak sağlıyor. Sadece bu da değil, web sitesi olmayan binlerce işletme mevcut. Bunların bilgilerini internetten bulmanız için rehbex iyi bir kaynak. Bilindiği üzere bir işletmenin internet yayını yoksa ona ait telefon vb. bilgilere de ulaşmak o kadar zor oluyor.

Bununla sınırlı kalmıyor, sizlere yorum yapma imkanı tanıyor. Bir ürün veya hizmet aldığınız işletme hakkında dilediğiniz gibi yorum yapabiliyorsunuz. Bu da işletmenin  gelecek performansına olumlu / olumsuz yansıyabiliyor. Özellikle hukuksal alanda hizmet verenler için danışan / müvekkil yorumları oldukça önemli.

Rehbex iyi bir avukat portal‘ı diyebiliriz, hukuksal anlamda hizmet veren birçok avukatın bilgisi sistemde bulunmaktadır. Sistem üzerinden avukat arama ya da avukat sorgulama bölümlerini kullanarak sizin için ideal avukatı bulabilir, hakkında yapılan yorumlar sayesinde avukatlar hakkında bilgi de edinebilirsiniz.

Bilindiği üzere avukatlık mesleğinde reklam da pek doğru karşılanmayabiliyor ve etik çerçevede de doğru görünmüyor. Bu yüzden bir avukatı tanımak için yapmanız gereken tek şey belki de yorumlara göre hareket etmek ve referanslara güvenmek olacaktır.

Sistem nasıl çalışıyor?

Sistemin iki türlü bilgi ekleme yöntemi var. Birincisinde sisteme kayıtlı kullanıcılar şirketlere ait iletişim bilgilerini girerek şirkete ait bilgileri internetten erişilebilir hale getiriyor. ( telefon numarası, web sitesi adresi gibi )

İkinci yöntem ise kişi / kurumların bilgilerini kendilerinin sisteme eklemesi. Bu yöntem firmaya ait bir kullanıcı tarafından yapıldığı için daha işe yarar dönüşler sağlayabilir ekleyen kişi ve kurumlara.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki günümüzde insanlar bir ürün ve hizmeti almadan önce mutlaka internet üzerinde o ürün ve hizmete ait bilgi arıyorlar. Hal böyle olunca internette erişilebilir olmak çok önemli. Bunun da çeşitli yolları mevcut. Rehbex bu konuda iyi bir yardımcı ve aracı.

Arama bölümü yardımıyla yalnızca hukuksal alanda değil birçok farklı sektörden firmanın bilgisine ulaşmanız mümkün. Bu bilgilere erişim, firmalarla iletişim konusunda iyi bir yardımcı olarak görülüyor.

Rehbex kullanımı bizlerin de içinde bulunduğu büyük bir ekip tarafından destekleniyor. Bunun nedeni kuşkusuz erişilebilirliğe olan katkısı. Biz de internetin daha iyi yerlere gelmesi için oluşturulan bu projeye katkımızı böylelikle göstermiş oluyoruz.

Rehbex’in son ve en önemli özelliklerinden biri tüm bu hizmetleri ücretsiz bir şekilde vermesi ve firmaya ait varsa sosyal medya hesapları hakkında da detaylı bir link paylaşımı yapması onu öne çıkaran bir detay olarak göze çarpıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz