YouTube GO İnternetsiz Video Nasıl İzlenir?

0
2452

Herkesin video izlemek için kullandığı, 7’den 70’e kadar büyük bir kitleye sahip olmayı başaran sosyal mecralardan birisi tabi ki de YouTube. Kanal açma, para kazanma ve ünlü olma gibi alanları ile de tanınan, ücretsiz olan, kaliteli bir dijital altyapıya sahip olan aynı zamanda dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google bünyesinde bulunuyor. Kendi mesleğini dahi oluşturmuş(YouTuber) bir sosyal ağ Peki İnternetsiz YouTube Videosu Nasıl İzlenir? YouTube videolarını internet olmadan izlemek gerçekten çok hoş bir durum. YouTube ‘da bu duruma bir el attı ve çevrimdışı video izleme seçenekleri hakkında yeni gelişmeler kaydetti. Kullanıcıların internetsiz video izlemesi için YouTube GO versiyonunu çıkarttı.

Nasıl Çalışıyor?

YouTube GO öncelikle internet problemi çeken kullanıcılar için oluşturulmuştur. İnterneti yavaş olan ve video izlerken donma yaşamak istemeyenler için videonun önceden kaydedilip daha sonra rahatça izlenmesi üzerinde ilerler. Belirlenen YouTube videosu sizin seçtiğiniz kalitede ve telefonunuzun istediğiniz bölümüne indiriyor. Üstelik video Google tarafından geliştirilen özel sıkıştırma algoritması sayesinde daha küçük boyutta oluyor. Daha sonra ise telefonunuza indirdiğiniz YouTube videosunu internetsiz izleyebiliyorsunuz.

İnternetsiz YouTube Videosu Nasıl İzlenir?

İlk olarak Hindistan ‘da kullanıma sunulan YouTube GO geçtiğimiz günlerde de Beta olarak ülkemizde Google Play ‘e giriş yaptı. Maalesef ki iOS cihazlar için henüz gelmedi. Öncelikle Google Play ‘e giriş yapıp YouTube GO ‘yu indiriyoruz. Ardından basit kurulum aşamasını geçtikten sonra indirmek istediğimiz videoyu klasik YouTube arayüzünde arıyoruz ve karşımıza video indirme seçenekleri geliyor. Buradan istediğimiz şekilde videoyu indirip daha sonra izleyebiliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz