YouTube Kanalı Nasıl Büyütülür?

0
8072
Abone ve izlenme arttırmanız için kanalınızı geliştirmeye yönelik tavsiyelerde bulunduk.

YouTube ‘da kanal sahibi olan çoğu Youtuber kanallarını nasıl geliştirmesi ve videolarını nasıl hazırlaması gerektiğini maalesef ki bilmiyor. Bu sebepten dolayı analiz çizgileri kötüye gidiyor. Neo Piksel içerik ekibi olarak yeni başlayan Youtuberlar için kanallarını büyütmeye yönelik tavsiyeler ve kısa ama önemli tüyolar paylaşacağız bu tüyolar sayesinde aboneleriniz, izlenmeleriniz ve tıklanmalarınız artacak, kanalınız büyüyecek. Nasıl mı?

İlk başta basit bir video paylaşma platformu olarak kurulan YouTube zaman geçtikçe yeni yeni oluşan “sosyal medya” kavramının içerisine dahil olmayı başardı. Tabi ki Google araştırma ekibi sayesinde bu projenin ne kadar büyüyebileceğini tahmin ederek YouTube ‘u daha bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda satın almıştı. Gelişen sosyal ağlarla birlikte paralel bir büyüme ve değişim gösteren YouTube sosyal medyanın en güçlü kollarından birisi haline geldi. Yorumlar, challenge videoları, oyun videoları, makyaj videoları derken YouTube artık sadece bir video izleme platformu olmaktan çıkıp çok fonksiyonlu bir ağa dönüştü. Bu büyümeden yararlanıp sosyal medyayı kullanarak para kazanan ve ünlü olan insanları biliyoruz bunun YouTube için olan versiyonu da Youtuberlar oluyor. Youtuberlık adı verilen bir meslek oluştu. Bu meslekte insanlar bir YouTube kanalı açıyor oraya yüklediği videolardan abone ve izlenme ile para kazanıp ünlü olabiliyor. Bazı gençlerimiz de bu furyaya katılarak YouTuber olma yolunda kararlılar ve kendilerini daha üst seviyeye getirip kanallarını büyütmek ve geliştirmek istiyorlar. Biz de bu konuda onlara yardımcı olacağız ve abone sayılarını, görüntülenmelerini arttırarak YouTube Kanalımı Nasıl Büyütebilirim? sorularına yanıt bulacağız.

YouTube Kanalı Nasıl Geliştirilir?

Farklı ve Özgün Olun

Herkesin en çok zorlandığı konu olsa da başarıya giden altın kural özgün olmaktır. Sevdiğiniz bir kaç YouTube kanalının videolarını karşılaştırın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Özgün olursanız insanların ilgisini çekersiniz ve kanalınız büyür bu kadar basit aslında. Esinlenme bir video yapsanız dahi kendinizden bir şeyler katarak videoyu eğlenceli ve özgün hale getirmeniz sizi farklı yapar. Viral yöntemler uygulayabilirsiniz.

Görsellik Önemli

Bundan sanırım bahsetmemize bile gerek yoktur. Hiç bir izleyici göze hitap etmeyen, kalitesiz ve renksiz videoları izlemekten hoşlanmaz. Videolarınızın kapak fotoğraflarını nasıl photoshop ile editleyeceğinizi öğrenin, kanalınıza kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı yaptırın.

Eğlence

YouTube ‘un en çok tutulan içerikleri eğlence içerikleridir, yeni başladıysanız abone toplamak için eğlence videoları çekin ya da olan videolarınızı eğlenceli hale getirmenin yollarını bulun.

Ekipman Kullanımı

Videolarınızı softbox, greenscreen gibi destekleyici ekipmanlar kullanarak çekin, güzel bir mikrofon kullanın ve tüm bunları bilgisayar ortamında optimize ederek en iyi sonucu alın, video kaliteniz artsın. Endişelenmeyin bunlar çok pahalı şeyler değil, evde yapabilirsiniz.

Güncel Olun

YouTube trend listesi aslında sizin için mükemmel bir araç. Trenddeki en güncel videolardan esinlenerek ve ya onları yorumlayarak izleyici elde etmeye çalışın. Emin olun ki emeğiniz boşa gitmez.

Süreklilik

Kanalınıza sektirmeden video atarsanız kısa zamanda kanalınız büyür çünkü takipçileriniz sizi kaçırmak istemez ve her videonuzu izler tabi ki arkadaşlarıyla da paylaşır. Sürekli olma konusunda vaktinizden biraz fedakarlık yapmanız gerekebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz