Zeltiq İle Yağları Dondurarak Zayıflama

0
1592

Aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olunsa da, diyet ya da egzersize cevap vermeyi reddeden bazı yağlanmalar gözlemlenebilir. Çözüm olarak ameliyatlı operasyonlara sıcak bakmayanlar için cerrahi olarak büyük bir alternatif var. Bu uygulamaya Zeltiq deniyor. Coolsculpting olarak da bilinen bu sistem en basit anlamıyla yağları dondurmayı hedefliyor.

İnvazif olmadan yağ azaltımını maksimize etme konusunda dünya çapında popülerlik kazanan Zeltiq, yağ hücrelerinin soğuk havaya karşı savunmasız olduğu önermesine dayanan, invaziv olmayan bir zayıflama tedavisidir. Aslında yağları uzaklaştırma prensibiyle çalışır. CoolSculpting’i cazip kılan, bu sistemin iğne, kesik veya anestezi gerektirmeyen basit bir prosedür olmasıdır. Basit olduğu gibi sonuç anlamında da başarılıdır. Tedavi edilen alanda ortalama yüzde 20 yağ kaybı sağlar ve sonuçlar yaklaşık üç hafta içinde gözlemlenebilir.

Zeltiq CoolSculpting tedavisinde hedeflenen yağ hücrelerini donma noktasının hemen üzerindeki bir dereceye düşüren bir soğutma emiş cihazı kullanılmaktadır. Hücreler kristalleşir ve vücut onları doğal detoksifikasyon işlemiyle temizler. Genellikle karın, sırt, kalça, uyluk ve kalçalarda kullanılır.

Nasıl uygulanır?

Tedavi sırasında hasta tedavi masasına oturur. CoolSculpting el aleti tedavi bölgesine uygulanır ve cilt iki soğutma paneli arasında preslenir. Hasta, hızlı bir şekilde dağılan bir miktar basınç ve bir soğuma hissi yaşayacaktır. Tedavi yaklaşık bir saat sürer ve optimal sonuçlar için birkaç seans uygulamaya devam edilmesi önerilir.

Bazı hastalar kızarıklık, hafif morarma, karıncalanma veya uyuşukluk bildirir ancak bu belirtiler tamamen geçicidir. Sonuçlar iki ile altı ay içinde kendini göstermeye devam eder.

Zeltiq’in avantajları

Öncelikli olarak yan etkisi minimize edilmiş etkili bir tedavi sistemidir. İğnesiz olması olası ağrıları azaltmaktadır. Aynı zamanda, işlemin yapıldığı yağlanmış bölgeyi çevreleyen dokuya zarar vermez.

Hemen hemen hiç iyileşme süresi yoktur çünkü hastalar derhal işe veya normal aktivitelerine geri dönebilir. Sonuçlar kısa sürede gözlemlenir. İki ile dört ay arasında iyileşme süreci devam eder. Uygulanan seans sayısına bağlı olarak istenilen sonuçlara oldukça çabuk ulaşmak mümkün olabilir.

Dünyanın her yerinde güvenli ve hızlı bir yağ yok etme yöntemi olarak kullanılan Zeltiq, yağlanma sorunlarını çözmek isteyenler için oldukça etkili ve rahatlıkla tercih edilebilecek bir prosedürdür.
Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/zeltiq-coolsculpting.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz